Targi motoryzacyjne w 2022 r.

Targi motoryzacyjne są czymś, na którym fani motoryzacji mogą nie tylko powymieniać się poglądami na temat różnych pojazdów czy też całych marek. To miejsce, w którym często są prezentowane samochody nowe i najnowocześniejsze rozwiązania na rynku motoryzacyjnym. Gdzie takich targów szukać? Najpopularniejszym z targów jest zdecydowanie Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie.

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie

Targi te to coroczna wystawa, która odbywa się w marcu. Zwyczaj ten panuje od ponad stu lat. Warto zauważyć, że te targi to nie tylko ukazywanie nowoczesnych i interesujących rozwiązań na rynku motoryzacyjnym. To często miejsce podziwiania nietypowych i awangardowych prototypów pojazdów mechanicznych. Jest to dodatkowo miejsce, które stanowi swojego rodzaju arenę, na której różni producenci samochodów ze sobą konkurują. Ciekawostką na temat tego zlotu jest fakt, że krajem, który jest gospodarzem jest Szwajcaria, która nie ma aż tak mocno wykształconego rynku motoryzacyjnego. Jak wyglądają prognozy na rok 2022 dotyczące targów w Genewie?

Niestety targi zostają znowu przesunięte

Ostatnie lata pandemii koronawirusa nie są przyjemne dla rynku motoryzacyjnego. Brakuje bardzo wielu części, samochody drożeją i czasami przez brak kilku lampek LED nie mogą one opuścić fabryki. Dodatkowo na samochody bardzo długo się czeka. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały odwołanie targów w Genewie w roku 2020. Niestety, ale w roku 2022 też nie uświadczymy tej kultowej imprezy. Została ona przesunięta na rok 2023. W roku 2021 targi również się nie odbyły. Organizatorzy imprezy argumentowali taką decyzję tym, że producenci pojazdów samochodowych nie wykazuje zbytniej chęci brania udziału w tym przedsięwzięciu przy aktualnym stanie pandemii. Jakie imprezy jednak nie zostały odwołane?

Poznań Motor Show

Nie da się ukryć, że podobnie jak ze zjazdem w Genewie, Poznań Motor Show miał pewne problemy z racji na pandemię. W roku 2020 zarząd imprezy zadecydował o przeniesieniu imprezy na kolejny rok. Niestety jednak show po raz kolejny nie mogło odbyć się w terminie. Poznań Motor Show to polskie przedsięwzięcie, które w przeciwieństwie do zjazdu w Genewie odbędzie się to w kwietniu 2022. Jest to czterodniowa impreza, która zachwyci nie tylko fanów samochodów osobowych. To miejsce, w których producenci pojazdów również konkurują o względy potencjalnych klientów. Na targach Poznań Motor Show poza samochodami znajdziemy motocykle, samochody ciężarowe jak też kampery i przyczepy kempingowe. Cała czterodniowa impreza zawierać będzie nie tylko nowoczesne motoryzacyjne rozwiązania, lecz także pokaz motocyklowego stuntu. Jest to doskonałe miejsce, jeżeli chcemy dowiedzieć się jak będzie wyglądać motoryzacja przyszłości. To właśnie na takich targach pokazywane są prototypy nowych pojazdów. Patrząc na nie możemy sobie wyobrazić jak będzie wyglądać motoryzacja najbliższych lat.