Samochody kombi

Dobre kombi zapewnia praktyczność, przestrzeń i niskie koszty eksploatacji. Poniżej kilka najlepszych obecnie sprzedawanych kombi. Kombi był kiedyś obowiązkową opcją dla rodzin szukających dodatkowej ładowności w swoim nowym samochodzie. Dzisiaj konkurencja ze strony MPV, a zwłaszcza SUV-ów, oznacza, że ​​kombi nie są domyślnym wyborem. Jednak jest dużo prawdopodobne, że znajdzie się kombi odpowiedni dla każdego, bez względu na to, czy stawia na maksymalną ładowność, styl, zdolność holowania, osiągi, czy też kombinację tych wszystkich.

Skoda Octavia przekroczył granice po raz pierwszy gdy został uznany za najlepsze kombi w konkursie Auto Express New Car Awards w 2013 roku, następnie w 2019 i 2020 roku i po odświeżeniu generacji w 2017 roku. Octavia Kombi zawsze była jednym z najbardziej przestronnych samochodów w swojej klasie, a teraz Skoda sprawiła, że nowy model może pochwalić się 640-litrowym bagażnikiem, który po złożeniu tylnej kanapy wzrasta do 1700 litrów. Samochody osobowe tej marki są cenione na wielu rynkach Europejskich, nie tylko w wersji kombi.

Wersja Touring kultowego  BMW serii 3  jest jednym z najładniejszych kombi w sprzedaży. Co więcej nadal oferuje dużą praktyczność, oferując do 1500 litrów przestrzeni ładunkowej po złożeniu tylnych siedzeń. Żaden z rywali mimo tego, że być może ma nieco praktyczniejsze modele nie jest w stanie zapewnić takich wrażeń z jazdy jak BMW 3 Touring.

Gigantem rynku kombi jest  Mercedes E-Class Kombi. Jest przykładem, że rozmiar bagażnika to nie wszystko, że reszta samochodu jest też bardzo ważna. Auto wygląda świetnie, a jednocześnie ma sporo miejsca dla pasażerów i ich bagażu. Wszystkie modele są również wyposażone w samopoziomujące tylne zawieszenie i elektrycznie sterowaną tylną klapę. Wnętrze oferuje dużo miejsca dla pięciu osób, a w kabinie znajdują się schowki i uchwyty na kubki. Siedem poduszek powietrznych i ESP zapewniają dobrą ochronę kierowcy i pasażerów. Opcjonalny zestaw bezpieczeństwa obejmuje noktowizor i ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu.