Okazyjny zakup samochodu

Warto kupić używany samochód, o ile nie miał wypadku i ma mniej niż 10 lat. Powodem tego jest fakt, że tylko w pierwszym roku nowe samochody tracą na wartości 15%. Oznacza to, że jeśli kupisz nowy samochód i jeździsz nim przez 5 lub 10 lat, zapłacisz dwukrotnie jego wartość. Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, patrząc na samochody osobowe, jest wysokość kosztów ubezpieczenia nowego lub używanego modelu.

Jednak w dzisiejszych czasach ważne jest, aby uważać na to, gdzie szukasz następnego samochodu. Kiedy szukasz okazji na samochód, bądź podwójnie ostrożny. Najlepszym sposobem na znalezienie okazji na samochód jest rozejrzenie się i porównanie cen z różnych dealerów i komisów.

O czym warto pamiętać

Kupno samochodu to kosztowna decyzja. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić dostępne modele i uzyskać najlepsze oferty. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym!

  • Sprawdź ceny: analizuj informacje o cenach, aby znaleźć najlepsze dostępne oferty
  • Porównaj samochody: kup samochód dopiero po sprawdzeniu wielu modeli i marek
  • Sprawdź auto przed zakupem: sprawdź historię pojazdu za pomocą numeru VIN
  • Czas na zakup: unikaj kupowania w okresach świątecznych, takich jak na przykład Boże Narodzenie, kiedy jest duży popyt na samochody, pamiętaj o wyprzedażach roczników

Kupując nowe lub używane samochody, pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich dodatkowych opłat w kwocie, którą przeznaczasz na ten cel. Dodatkowe opłaty to między innymi koszty rejestracji czy ubezpieczenia samochodu. Patrząc na oferty samochodów, są cztery kluczowe rzeczy, na których powinniśmy się skupić, patrząc na ceny samochodu. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dealer sprzedaje z rozliczeniem czy bez, czy oferuje finansowanie i czy pobiera ukryte opłaty. Najlepsze oferty samochodów będą miały niższe miesięczne płatności i będą wspierane przez wysokiej jakości obsługę klienta.

Okazje samochodowe

Sprawdziliśmy portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi i wyłowiliśmy kilka intersujących okazji na modele najbardziej popularne w naszym kraju. Wszystkie zaprezentowane przykłady opierają się na modelach nie starszych niż 10 lat:

  • Skoda Octavia z 2013 roku – silnik 2.0 diesel – cena: 26 000zł
  • Toyota Corolla z 2015 roku – silnik 1.6 benzyna – cena: 43 000zł
  • Volkswagen Golf z 2016 roku – silnik 1.6 diesel – cena: 33 000zł
  • Hyundai i30 z 2015 roku – silnik 1.4 diesel – cena: 34 000zł
  • Opel Astra z 2015 roku – silnik 1.6 diesel – cena: 24 900zł

Pomimo obecnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym, po powyższych przykładach widać, że można jeszcze trafić na ciekawe okazje cenowe jeśli chodzi o samochody osobowe. Oczywiście, większość z tych modeli można znaleźć w jeszcze niższych cenach, ale powtarzamy – nie zawsze z niską ceną idzie wysoka jakość, trwałość czy gwarancja, że auto jest w pełni sprawne.