Najtańsze samochody w 2021 roku

Ostatnie czasy okazały się bardzo trudne dla motoryzacji. Niemalże wszystkie firmy produkujące samochody nowe mają poważne problemy, jeżeli chodzi o wypuszczanie pojazdów z fabryki. Kryzys, który wywołała pandemia koronawirusa spowodował, że znaczna część ludzi przesiadła się z transportu publicznego na samochody osobowe. Popyt na takie pojazdy się zwiększył, lecz zmalała podaż. Stało się tak dlatego, że jednocześnie wzrosła sprzedaż elektroniki, której aktualnie brakuje w samochodach. Czasami z powodu kilku małych ledów, samochód nie może opuścić fabryki. Samochody dlatego są dostarczane z opóźnieniem i przy tym drożeją. Innym powodem wysokiej ceny może być wysoki kurs Euro jak też restrykcyjne ustawy względem emisji dwutlenku węgla nadane przez UE. Jeżeli jednak interesuje nas zakup samochodu w aktualnych czasach to warto zaznajomić się z tym jakie pojazdy są najtańsze.

Samochody marki Dacia

Dacia może nie jest aż tak popularna, jak Volkswagen w naszym kraju, mimo to często możemy uświadczyć pojazdy tej marki na naszych drogach. Samochód Dacia Sandero 1.0 możemy dostać po okazyjnej cenie wynoszącej 41 900 złotych. Pojazd operuje mocą na poziomie 67 KM i mimo swoich dużych rozmiarów świetnie sprawdza się jeździe miejskiej.

Samochody Fiata

Fiat Panda posiada kilka generacji i jest on popularnym pojazdem w naszym kraju. Ostatnio jest podobnie jak Dacia Sandero bardzo opłacalnym zakupem. Model, o którym mowa to Fiat Panda 1.0 z silnikiem hybrydowym o mocy 70 KM. To bardzo przyjemne w jeździe auto miejskie, które mimo małych rozmiarów pomieści w komfortowych warunkach 5 osób i 225 litrów bagażu. Ceny tego pojazdu zaczyna się od 47 250 zł.

Samochody Citroen

Na drogach widujemy różne modele Citroena, zarówno starsze, jak i nowsze. Jeżeli zależy nam na nowym Citroenie w okazjonalnej cenie to powinniśmy zainteresować się modelem C3 1.2 Pure Tech o mocy 83 KM. To samochód nieco droższy, bo kosztuje nas 52 100 zł, lecz jest zdecydowanie lepiej wyposażony niż chociażby wyżej wspomniany Fiat Panda. Z powodzeniem może służyć jako auto rodzinne. Świetnie się sprawdzi w trasie, jak i w mieście.

Samochody Mitsubishi

Mitsubishi Space Star 1.2 jest najtańszym do tej pory pojazdem, lecz nie bez powodu. W wersji dostępnej za 40 990 nie zawiera on wiele elementów wyposażenia. Posiadamy w nim jedynie elementy związane z bezpieczeństwem. Jeżeli zależy nam na wyposażeniu typu klimatyzacja czy elektryczne szyby i lusterka to zdecydowanie lepiej dopłacić około 5000 zł i zakupić Mitsubishi Inform Plus.

Samochody Renault

Renault Clio to już klasyk u nas w kraju. Widujemy ten pojazd często w różnych wersjach. Wersją okazjonalną jest aktualnie Renault Clio 1.0 Sce o mocy 67 KM. To bardzo oszczędny samochód, idealny do podróży po mieście. W długich trasach również daje radę mimo mniejszej dynamiki jazdy. Samochód ten pozwala też na zabranie kilku osób wraz z bagażami pomimo niezbyt dużych rozmiarów.