Jakie są najmniej awaryjne samochody osobowe do 10 lat?

Przy zakupie auta używanego, jednym z najważniejszych parametrów jest jego niezawodność. Wiele osób szuka więc modeli, które ogólnie mają opinie mało awaryjnych. Jednak jakie dokładnie modele warto szukać pod tym względem? Gdzie można je kupić?

Gdzie można znaleźć oferty niezawodnych modeli?

W związku z tym, że auta używane są obecnie coraz droższe, kupujący chcą dobrze przemyśleć zakup. Wybierają więc auta, które charakteryzują się niską awaryjnością co pozwala na ich bezproblemową eksploatację. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia oszczędności na dłuższą metę. Aby znaleźć tego typu samochody, najlepiej jest rozpocząć od internetu. Wystarczy wpisać tam zapytanie o model, który konkretnie nas zainteresował, aby otrzymać długą listę ofert.

To właśnie w sieci można znaleźć wiele serwisów ogłoszeniowych i aukcyjnych. Obecnie można tam znaleźć dziesiątki tysięcy ofert samochodów używanych, które nie powinny sprawiać problemów przy eksploatacji. Warto jednak najpierw sprawdzić czego dokładnie szukamy i oczekujemy. Dzięki temu będziemy w stanie podjąć decyzję co do ostatecznego wyboru auta, które kupimy. Awaryjność nie powinna być też jedynym czynnikiem, na który zwrócimy uwagę przy zakupie.

Niezawodne modele samochodów są też dostępne przykładowo w komisach. Warto przejrzeć ich oferty i obejrzeć samochód na własne oczy. Jest to niewątpliwa zaleta tego typu miejsc, ponieważ można porównać wiele modeli fizycznie, na własną rękę. W związku z tym popularność komisów samochodowych wciąż jest duża. Wiele osób szuka też samochodów wśród znajomych. Jest to dobra strategia, ponieważ znamy praktycznie całą historię samochodu.

Jakie są najmniej awaryjne samochody osobowe do 10 lat?

Jeśli zależy nam na niskiej cenie auta używanego, będziemy wybierali raczej starsze modele. W przypadku samochodów 10-letnich, w rankingach awaryjności najlepsze noty zbiera Audi TT. Jest to jednak dość mało praktyczny wybór, w związku z czym nie każdy wybierze tego typu samochód. Nieco niżej w rankingu można znaleźć już jednak propozycje bardziej praktyczne, które przypadną do gustu większej ilości kierowców poszukujących używanego samochodu.

Przede wszystkim będzie to BMW X1, które jest najmniejszym SUV-em oferowanym przez niemiecką markę. Pierwsza generacja modelu była całkiem udana, w związku z czym znalazła wielu klientów, a teraz na rynku wtórnym również cieszy się dużą popularnością. Wysoko w rankingu znalazł się także Volkswagen Golf Plus, który jest nieco bardziej praktyczny niż zwykły hatchback oferowany przez niemiecką markę. Dobrym wyborem pod względem niezawodności może być też Audi A1.

Wysoko w rankingach niezawodności znajdują się także takie modele jak Toyota RAV4 czy Volvo XC60. Oferują one dużo praktycznych rozwiązań i dobrze sprawują się w terenie. W związku z tym wiele osób wybiera właśnie tego typu samochody. W przypadku klasycznych limuzyn warto postawić na Mercedesa Klasy E. Co roku jest on niezwykle wysoko w różnego rodzaju rankingach niezawodności. W związku z tym warto rozważyć jego zakup, aby jeździć niezawodnym autem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie aut używanych?

Oczywiście warto pamiętać, że wybór niezawodnego modelu nie oznacza, że obejdzie się bez napraw lub awarii. Bardzo dużo zależy od konkretnej wersji samochodu, której wybór również jest niezwykle ważny. Część odmian silnikowych nie okazała się dużym sukcesem i jest ryzykownym wyborem, zwłaszcza jeśli posiadają duże przebiegi. W takim przypadku nie można mówić o bezawaryjnej jeździe, ponieważ prędzej czy później auto będzie wymagało kosztownych napraw silnika.

Warto też dokładnie sprawdzić konkretny egzemplarz samochodu, który oglądamy. Nie wszystkie z nich mają rozsądne przebiegi i bezwypadkową przeszłość. Ten ostatni czynnik jest niezwykle istotny. Jeśli auto miało poważny wypadek i nie zostało prawidłowo naprawione, część z jego awarii może szybko powrócić. W takim wypadku koszty napraw mogą być znów niezwykle duże. Niestety obecnie jest to dość duży problem i często nie można łatwo sprawdzić, czy auto jest w stu procentach bezwypadkowe.