Jakie pakiety ubezpieczeniowe warto dokupić do naszego pojazdu?

Jak wiadomo wszystkie samochody muszą miec wykupioną aktualną polisę OC. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które w przypadku kolizji może pokryć koszta związane z naprawą. Jest to ubezpieczenie, którego wielu kierowców się obawia, szczególnie tych nowych. Ubezpieczenie to, gdy jest nadawane uwzględnia bardzo wiele aspektów bezpieczeństwa. Zaliczyć do nich można np. wiek kierowcy, jego miejsce zamieszkania czy też stan, rocznik i model pojazdu. Wszystkie te elementy i nie tylko one wpływają na wysokość składki OC. Czasami koszta wahają się w granicach 500 zł, a czasami dochodzą do 2000 złotych. Na naszym bezpieczeństwie nie warto jednak oszczędzać i dlatego powstały różne inne ciekawe pakiety ubezpieczeniowe, które możemy dobrowolnie dokupić do naszego OC.

Dodatkowe ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie Autocasco często sprzedawane jest w pakiecie razem z OC po okazyjnej cenie. Ten dobrowolny pakiet sprawia, że możemy uzyskać pomoc firmy ubezpieczeniowej w wielu przypadkach losowych na drodze. Należą do nich np. kradzież pojazdu, akty wandalizmu czy działanie czynników pogodowych jak np. huragany, uderzenie pioruna itd. Taki pakiet zapewnia też ochronę zniżek i gwarancje określonej sumy ubezpieczenia. To świetne rozwiązanie, gdy użytkujemy samochód w nietypowych warunkach czy też, gdy nasza okolica, w której parkujemy należy do tych mniej bezpiecznych.

Pakiet Assistance

To kolejna popularna forma dobrowolnego ubezpieczenia. Nawet najbardziej doświadczonym kierowcom zdarzy się zatrzasnąć kluczyki lub w pośpiechu zapomnieć zatankować. Pakiet Assistance pozwoli na pokonanie tych przeszkód na miejscu. Niektóre bardziej rozbudowane wersje tego pakietu pozwalają na naprawę pojazdu, dostarczenie samochodu tymczasowego jak też wymiana opon na miejscu, gdzie ją przebiliśmy. Assistance często jest dodawane za darmo do ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW

Najprościej mówiąc NNW to kolejny dobrowolne ubezpieczenie, które dotyczy stałych uszczerbków na zdrowiu i śmierci w sytuacjach wypadków. Dotyczy ono zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Są wyjątki od ochrony w ramach tego ubezpieczenia. Nie dotyczy ono jazdy pod wpływem, samobójstw czy też prób samobójczych w pojazdach.

Ubezpieczenie szyb i opon pojazdu

Znaleźć możemy również ubezpieczenia wyposażenia naszego samochodu. Do najpopularniejszych elementów, które często bywają ubezpieczane należą szyby i opony. Firmy ubezpieczeniowe z reguły nie żądają dużo pieniędzy za ubezpieczenie szyb, które bądź co bądź są bardzo narażone na uszkodzenia. Z reguły jest to niewielka dopłata do OC.

Jeżeli chodzi natomiast o ubezpieczenie opon to jest to bardzo przydatny pakiet. Uszkodzone opony uniemożliwiają nam jazdę. W przypadku pęknięcia czy też przebicia przyjeżdża do nas specjalista, który określa czy szkodę da się naprawić na miejscu. Jeżeli nie to ubezpieczalnia pokrywa nam koszt naprawy i transport lawetą do warsztatu.