Jakie auta osobowe do 5 lat najmniej się psują?

Kupując auto osobowe używane, z pewnością nie chcemy, aby się psuło. Jest to jeden z najważniejszych parametrów, którym kieruje się wiele osób. Przede wszystkim dotyczy to aut relatywnie nowych, czyli takich, których wiek nie przekracza 5 lat. Jednak jakie dokładnie modele do 5 lat najmniej się psują? Gdzie można je kupić?

Jakie auta osobowe do 5 lat najmniej się psują?

Poszukując auta osobowe używane, nikt nie chce, aby szybko się popsuły. W przypadku, gdy mają one mniej niż 5 lat, wiele osób nie wyobraża sobie zmagać się z awariami. Wiele modeli faktycznie pozwala na długą, bezawaryjną jazdę, zwłaszcza jeśli są odpowiednio serwisowane. Dzięki temu możemy bez problemu i obaw jeździć nimi nawet w dłuższe trasy. Bez wątpienia jest to świetne rozwiązanie, które dla wielu osób jest najważniejszym parametrem przy wyborze auta.

Jeśli to właśnie bezawaryjność auta jest najważniejszym parametrem, drugim na pewno będzie segment. Jeśli zależy nam na aucie miejskim, które się nie psuje, warto postawić przykładowo na Hondę Jazz lub Hyundaia i20. To właśnie te modele, w przypadku aut do 5 lat psują się relatywnie rzadko w tym segmencie. W przypadku nieco większych aut kompaktowych warto postawić na Toyotę Auris, Hyundaia i30 czy Forda Focusa. Auta te nie mają większych problemów z awaryjnością.

Jeśli zależy nam jednak na większym rozmiarze samochodu, czyli klasie średniej, warto zwrócić swoją uwagę na BMW Serii 3, Volkswagena Passata, czy Lexusa IS. To właśnie te propozycje odznaczają się niską awaryjnością. W przypadku aut klasy wyższej najmniejszą awaryjnością wyróżniają się BMW Serii 5, Volvo S90 czy Mercedes Klasy E. Warto jednak pamiętać, że sporo zależy od wybranej wersji silnikowej, która może mocno wpływać na awaryjność i opinie o danym modelu.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie w miarę nowego auta używanego?

Wybierając w miarę nowe auto używane, warto więc zwrócić uwagę na to, jaką konkretnie wersję chcemy kupić. Może ona wpływać na awaryjność danego modelu, co niestety przekłada się na jego użytkowanie. W większości przypadków to właśnie wersja silnikowa jest najistotniejszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza gdy gama danego modelu jest rozbudowana, może dojść do pojawienia się w niej jednej lub kilku odmian charakteryzujących się większą awaryjnością.

W związku z tym, przed zakupem warto dokładnie przejrzeć różnego rodzaju fora traktujące o danym modelu. W ten sposób będziemy w stanie podjąć wcześniej decyzję o tym, jakiej wersji dokładnie poszukujemy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ świadomość wyboru odpowiedniej wersji jest niezwykle ważna. W ten sposób będziemy wiedzieli czego dokładnie unikać i na co zwrócić uwagę przy zakupie auta.

Co więcej, w przypadku niektórych modeli, na awaryjność może wpływać także wyposażenie dodatkowe. Część mogła być dość nowoczesna lub wręcz wyprzedzająca swoje czasy, w związku z czym po latach może dojść do awarii, które są zazwyczaj kosztowne. W takim przypadku warto rozglądać się za modelem, który nie posiada danego rozwiązania lub upewnić się, że jest ono w dobrym stanie technicznym.

Gdzie można kupić auta używane w wieku do 5 lat?

Jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia poszukiwań samochodu używanego jest internet. To właśnie tam wiele osób wystawia swoje auta z nadzieją na szybką sprzedaż. Działa to w obie strony, ponieważ to właśnie w sieci można znaleźć najwięcej potencjalnych nabywców. Jeśli chcemy znaleźć sporo propozycji tego typu aut, wystarczy wykorzystać filtr dostępny na wielu stronach z ogłoszeniami. Bez problemu można ustawić, by wyświetlały nam się samochody w wieku do pięciu lat.

Wiele tego typu samochodów jest także dostępnych w komisach. Warto się tam wybrać, jeśli mamy jakiś w okolicy. Oczywiście nie ma co liczyć na specjalne okazje, jednak również tam można znaleźć godne uwagi propozycje. Ponadto wiele komisów pomoże wybrać nam wersję samochodu, która przypadnie nam do gustu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego warto skorzystać przy zakupie auta.