Czy można kupić samochód tanio?

Kupno samochody raczej nie kojarzy nam się z niskimi kosztami. Jeżeli planujemy zakup pojazdu to przeważnie jest to inwestycja bardzo przemyślana. Zazwyczaj wymaga ona też czasu na odłożenie pieniędzy. Ci, co nie chcą czekać aż pieniądze się uzbierają, wybierają kredyty. Sprawy nie ułatwia też fakt tego, że w aktualnych czasach kryzysu wywołanego przez koronawirusa, samochody nowe bardzo podrożały, a ponadto czeka się na nie bardzo długo. Sprawa z samochodami używanymi nie wygląda również kolorowo, gdyż możemy również zauważyć wzrost ich cen. Co możemy zrobić, aby nieco zaoszczędzić na pojeździe?

Korzystanie z rabatów samochodowych

O rabatach samochodowych nie mówi się na co dzień, jednak są one rzeczą faktyczną i dostępne dla nas. Jeżeli interesuje nas kupno nowego pojazdu to powinniśmy zaznajomić się jakie aktualnie rabaty samochodowe możemy uzyskać.

Popularne rabaty z roku 2021

Rok 2021 mimo ciężkich czasów zawierała sporo rabatów, które umożliwiło kierowcom zakup pojazdów po okazyjnych cenach. Marką, która oferuje wysokie rabaty, sięgające nawet do 30 tysięcy jak Fiat. Oferował on po obniżonych cenach pojazdy takie jak Ford Fiesta, Ford Puma czy też zawierający rabat aż do 34 tysięcy zł Ford Tourneo Custom.

Niższe zniżki oferował natomiast Volkswagen, mimo że jest to marka niemalże rozchwytywana przez Polaków. Przy samochodach takich jak Volkswagen T-Cross, T-Roc czy Tiguan mogliśmy uświadczyć rabaty na poziomie 4-10 tysięcy złotych. Dużo wyższym rabatem szczycić mógł się natomiast Volkswagen Touareg. W jego przypadku rabat wynosił już całe 20 tysięcy złotych. Jeżeli interesuje nas zakup Volkswagena po okazyjnej cenie to czasami warto poczekać na lepszą zniżkę. Okres wakacyjny dla Volkswagena w roku 2021 był bardziej interesujący pod tym względem niż jesień.

Interesującą ofertą dopłat dla posiadaczy leasingu zaskoczyło nas Volvo. Oferta ta dotyczyła samochodów hybrydowych. Kwoty są tutaj już bardzo zauważalne. Dopłaty do modeli hybrydowych potrafią sięgnąć nawet do 61 tysięcy złotych.

Alfa Romeo również postarała się o to, aby zyskać nowych klientów. Włoska firma zaoferowała samochody ze starszych lat, jednakże w stanie fabrycznym. Nie były one do tej pory jeszcze jeżdżone. Są to jednak jedne z ostatnich sztuk. Samochody te mogą być tańsze od swoich katalogowych wersji o 40-60 tysięcy złotych.

Dlaczego rabaty są dla nas takie ważne?

Warto skorzystać z rabatów z racji i je wyszukiwać z racji na to, że w dzisiejszych czasach rynek motoryzacyjny jest w dosyć zauważalnym kryzysie produkcyjnym, dlatego każda zniżka, jaką możemy zyskać powinna być dla nas ważna. Ceny samochodów mogą się coraz bardziej podnosić, a na nowe pojazdy bardzo długo się czeka (czasami nawet 5 miesięcy). Dzieje się tak przez brak części elektronicznych do pojazdów co bardzo opóźnia ich produkcje. Nowe zasady dotyczące emisji CO2 również uderzają w przemysł motoryzacyjny, dlatego jak kupujemy samochód to musimy robić to bardzo uważnie i oszczędnie.