Ceny samochodów

Samochody są podstawową potrzebą większości z nas. Kupowanie ich nie powinno być procesem trudnym i żmudnym. Jak jednak wygląda to w rzeczywistości, zwłaszcza w obecnych czasach? Ceny, jakie osiągały samochody osobowe w ostatnich latach stale rosły, a obecnie mamy swego rodzaju apogeum, które – jak wynika z prognoz ekspertów – jest dopiero początkiem prawdziwych wzrostów cen. Zrozumiałe jest więc, że szukamy tańszych opcji, ale jednocześnie nie chcemy iść na kompromis w kwestii jakości.

W ostatnich latach samochody osobowe stały się jeszcze droższe, są przez to coraz mniej dostępne dla przeciętnej osoby. W tym artykule omówimy, jak było to możliwe i dlaczego ceny wciąż rosną.

Ceny aut na rynku

Jak kreuje się obecnie rynek motoryzacyjny? Jakie ceny zastaniemy szukając czegoś odpowiedniego dla siebie? I w końcu czy faktycznie możemy jeszcze liczyć na jakiekolwiek okazyjne ceny modeli, czy to pozostaje już jedynie miłym wspomnieniem z przeszłości? Sprawdziliśmy portal ogłoszeń motoryzacyjnych i sporządziliśmy listę najbardziej popularnych modeli i ich zakres cenowy. Wiadomo, że niższe ceny będą obejmowały starsze roczniki i modele z uboższym wyposażeniem, ale nakreśli nam to jednoznacznie aktualną sytuację rynkową.

  1. Volkswagen Golf ceny od 5 tys. złotych do 220 tys. zł.
  2. Opel Astra ceny od 4 tys. złotych do 95 tys. zł.
  3. Hyundai i30 ceny od 13 tys. złotych do 170 tys. zł.
  4. Skoda Octavia od 5 tys. złotych do 130 tys. zł.
  5. Toyota Corolla od 5 tys. złotych do 150 tys. zł.
  6. Volkswagen Passat od 3 tys. złotych do 230 tys. zł.
  7. Audi A5 od 25 tys. złotych do 240 tys. zł.
  8. Toyota Yaris od 6 tys. złotych do 140 tys. zł.
  9. Skoda Fabia od 6 tys. złotych do 70 tys. zł.
  10. Ford Focus od 4 tys. złotych do 180 tys. zł.

Specjalne okazje i wadliwe auta

Zanim zdecydujemy się na używane samochody, warto przeprowadzić rozeznanie, aby upewnić się, że to, co kupujemy, jest rzeczywiście w dobrym stanie i warte naszych pieniędzy. Na rynku znajdziemy mnóstwo tanich samochodów osobowych, jeśli wiemy, gdzie ich szukać. Istnieje wiele okazji i niskich cen, ale warto pamiętać, że nie zawsze niska cena idzie z jakością samochodu. Dlatego przed zakupem dobrym pomysłem jest sprawdzenie pojazdu nie tylko na stacji diagnostycznej, ale także zakupienie specjalnie wygenerowanego raportu na podstawie numeru VIN. Dowiemy się wówczas w jakim faktycznie stanie jest pojazd, który nas interesuje i czy faktycznie warto zainwestować pieniądze w jego zakup.